Volný čas & Zájmy

O.C.

29. srpna 2011 v 22:48 | Ell
Dnes vás čeká článek o jednom z mých oblíbených seriálů. Přemýšlela jsem, o čem bych mohla napsat a jelikož zrovna sleduji O.C. tak mi to přišlo jako bezvadný nápad.

Serál začíná, když Ryan (Ben McKenzie) ukradne s bratrem auto, poté se ocitá ve vězení. Jako obhájce je mu přidělen Sandy Cohen, který chlapci pomůže a později se stane jeho poručníkem a společně s manželkou Kirsten se o něj starají. Ryan se hned seznámí se sousedkou Marissou (Mischa Barton).Mezi Ryanem a Marissou to jiskří hned při pvním setkání a přetrvává to skoro až do konce seriálu. Ryan má zpočátku problémy, protože je z nižší společnosti, než Cohenovi a jejich "přátelé", kteří mu to neustále předhazují...

Seriál se mi strašně líbí, dokážu zkouknout i několik epizod denně a všem ho doporučuji :))
Playlist

17. července 2011 v 22:30 | Ellie
Dnes mě napadlo udělat článek o mých oblíbených písničkách, za poslední dobu :). Doufám, že se vám budou aspoň nějaké líbit a najdete, třeba i novou inspiraci jako to já dělám ;).

1. Boys like girls - Thunder
- tuto písničku jsem objevila asi před měsícem, ale poslouchám ji pořád dokola, je úžasná! :D

2. Birdy - Skinny love
- na tuhle písničku jsem přišla při sledování TVD, a hned se mi zalíbila :))3. The pretty reckless - just tonight
- ani nevím, kde jsem na ni přišla, ale patří sem :)4. Good Charlotte - Hold on
- jednou jsem prozkoumávala další blogy a našla jsem tuhle
5. Simple plan - Jet lag ft. Natasha Bedingfield
- nad poslední písničkou jsem přemýšlela hodně dlouho, ale nakonec vznikla tato, i když v záloze byla ještě jedna z TVD, ale říkám si, že jedna TVDsong stačí :D

Doufám, že se vám písničky budou líbit ;))

Remember me

12. července 2011 v 18:57 | Ellie
Dnes mě příšerně bolí hlava, tak jen koukám na filmy a rozhodla jsem se napsat článek o mém oblíbeněm filmu.


Tento film se mi strašně líbil. Nikdy jsem Roberta neměla příliš ráda, protože filmové zpracování Twilight se mi podle knížky vůbec nelíbí a podle jeho postavy jsem soudila i jeho a jeho herecké výkony, ale musím uznat, že jsem se spletla. V tomto filmu se mi strašně líbil jeho herecký výkon a přišel mi, že hraje strašně přirozeně, což se mi líbilo, ale zpět k filmu. Nechci nic prozrazovat, protože film pro mě byl velkým překvapením. Nejvíc mě nadchl konec, byla to událost, která se stala nečekaně a ani já bych ji v tomhle filmu nečekala, takže myslím, že to přesně vystihlo náladu nebo pocity, když se "ta událost" stala. Omlouvám se, že nemluvím konkrétně, ale nechci vám skazit překvaní. Film vřele doporučuji na jakkýkoli den a jakkýkoli čas. Když budete mít špatnou náladu určitě si uvědomíte spoustu věcí a pokud dobrou, tak také nic nezkazíte :DHrají: Rebort Pattison, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan...

Proč si psát deník?

15. června 2011 v 16:19 | Ellie
Jsou různé druhy deníků, manažerské, třídní, ale také deníky do, kterých si píšeme své největší tajnosti, s kterými se nemůžeme svěřit rodičům nebo nejlepší kamarádce.

Deník je velmi užitečný, ale musíš vědět co do něj psát a musí tě to také bavit. Četla jsem různé otázky typu "Nevím, co si mám do deníku psát". Potom je podle mě zbytečné si nějaký pořizovat. Deník se ti musí psát od srdíčka a ne z donucení.

Já si svůj deník píši ž asi rok. Je to obyčejný sešit s tvrdýma deskama, ale mám ho ráda. Vždy když si přečtu zápisky staré několik měsíců nebo týdnů musím se občas i smát, jak jsem byla hloupá nebo jaké jsem řešila zbytečnosti, ale v tu chvíli pro mě byli velmi důležité a teď, když se věci vyjasnili mi opravdu nepřijdou nezbytné. Za pár let na tyto časy budu mít hezké vzpomínky, protože mozek člověka není nefukovací, aby si pamatoval všechny detaily a ještě vnímal, jaké měěl v té době pocity.

Svůj deníček s nejtajnějšími tajemstvými by jsi měla, také pečlivě schovávat, určitě by jsi nechtěla aby si tyto zápisky přečetl mladší sourozenec nebo maminka, která náhodou bude něco hledat ve tvém pokoji. Říká se, že to, co chceme nejlépe schovat by se mělo postavit na oči druhých. Stačí ho založit např. do své knihovny někam dozadu nebo na nějaké místo, kde by to člověka nenapadlo.

Deník si můžeš vybrat různě barevný s hezkými motivy, které máš ráda. Prodávají se specializované deníky, přímo k tajnostem určené, ale obyčejný sešit ti poslouží úplně stejně. Svůj deník si klidně můžeš vyladit různými kresbami, samolepkami, obrázky a mnoho dalších.

Další věc, kterou by jsi si měla ujasnit je jak často si zápisky budeš vést. Můžeš psát buď denně nebo nař. při důležitých okamžicích, které by jsi si chtěla uchovat.

Existují samozřejmě také internetové deníky nebo si můžeš normálně psát jako Dokumenty a ukládat do svého počítače, ale podle mě to potom stráví to své pravé kouzlo :)

Notebook x Počítač?

13. června 2011 v 17:55 | Ellie
Mezi notebookem a normálním počítačem jsou velké rozdíly, když si nebudeme všímat " vnitřku" počítače, tak hlavně ve vzhledu a možností využití. Notebook se spíše hodí do zaměstnání, kde potřebujeme svůj počítač neustále přenášet. Také je velmi výhodný pro studenty na středních a vysokých školách. Nedovedu si představit, že by každá škola měla počítače pro každého studenta, tak pokud chceme mít takovou vymoženost musíme si ho donést sami. Výhodou notebooku je také možnost zabudované webkamery, myš v dnešní době není problém připojit, takže pokud někomu nesedí Touchpad nemusí smutnit.

Počítače se hodís spíše do domácností, výhodou je hlavně velký monitor oddělená klávesnice a celkově je větší.

Počítače i notebooky jsou vyráběny v různých barevných provedeních s různými motivy. Jsou samozdřejmě i různé značky např. Acer, Asus a další. Já upřednostňuji HP.

Máme taky možnost výberu ještě mezi notebookem a netbookem, což je vlastně notebook v menším provedení, má hlavně menší váhu a nízkou spotřebu. Já osobě bych si asi nezvykla na menší obrazovku už ta na normálním notebooku mi přijde malá. Netbooky jsou vyloženě určené pro kancelářské práce a pro studenty, na doma je lepší si asi pořídit normální notebook.

HP Pavilion dv6A tady je motýlí netbook také od značky HP.
Netbook HP Mini 210 Vivienne.Sex ve městě

30. května 2011 v 19:26 | Ellie
Ahoj,
rozhodla jsem se napsat článek o filmu Sex ve městě. Myslím, že tento film znají skoro všichni, ať už z vyprávění nebo ho přímo viděli. Hlavní postavu ztvárňuje Sarah Jessica Parker známá třeba z filmu Lemra líná. Děj se odehrává v New Yorku na Manhattanu. Film je plný módy a různých módních výstřelků. Filmík se mi líbil, i když jsem na něj ne vždy slyšela jen to nejlepší hodnocení :). Doporučuji shlédnout

Mimochodem závidím jí ten šatník =D
 
 

Reklama