Tělo & Zdraví

Je kouření IN nebo OUT?

1. června 2011 v 13:58 | Ellie
Ahoj,
rozhodla jsem se napsat článek o kouření. Myslím, že názory jsou velice individuální. Já obecně ke kouření mám velmi záporný vztah, přijde mi to nechutné, ale je to každého věc. Myslím, že úplně nejhorší je, když vidíme kouřit těhotné ženy nebo matky s malými dětmi.Nevadilo by mi, kdyby můj kluk kouřil, ale snažila bych se mu pomoct, aby přestal. Pokud kouří kluk, tak mi to nepřijde, tak strašné jako když kouří holka. I od kluků jsem slyšela, že je to jako by líbali popelník, což by se jistě nikomu nelíbilo. Další velké nebezpečí jistě tvoří nemoci, které způsobuje kouření od rakoviny jazyka a plic až po pohlavní ústrojí.Kuřáci, také vystavují nebezpečí nás nekuřáky. Říká se, že pro nás nekuřáky je to dokonce i horší než pro kuřáky, kteří mají např. v cigaretách filtr.

Jak se chránit před sluníčkem?

18. května 2011 v 17:34 | Ell
Ahoj,
posledních pár dnů je venku opravdu krásně, a tak jsem se rozhodla napsat článek jak bychom se před sluníčkem měli chránit. Většina z nás má rádo, když cítí jak nás krásně sluneční paprsky "hladí" po kůži, ale také bychom měli vědět, že slunění není úplně zdravé, někteří lidé mají tzv. sluneční alergii - po slunění mu naskočí pupínky po kůži atd. a také nadměrné opalování způsobuje rakovinu.

1. Oči
Oči chráníme slunečními brýlemi, nejllépe kvalitějšími s UV filtrem. Měli bychom je využívaj hlavně při opalování, ale také v zimě, protože horské sluníčko je také silné.

Sluneční brýle Wayfarer - černé 199Kč

2. Kůže
Kůži chráníme opalovacími krémy. Faktor krému musíme odhadnout podle míry opalení, ze začátku vězší fakto ke konco léta bude stačit menší, a také místo kde se opalujeme: u nás v ČR nebudeme potřebovat tak silný faktor jako např. na dovolené u moře :)
Já osobně mám nejraději opalovací krémy Nivea 199Kč - vždy se po nich opálím krásně dohněda
Po slunění je dobré se také natřít nějakým krémem určiným právě po opalování.

3. Pokrývka hlavy

Také hlavu bychom si před sluníčkem měli chránit např. kloubouky, kšiltovkami atd.

Pěnový tělový krém - planet spa

2. května 2011 v 12:19 | Ellie
Ahoj,
další článek bude o pěnovém tělovém krému z Avonu řady Planet Spa. Nádherně voní, jsou v něm výtažky z olivového oleje, takže se pěkně roztírá. Obsahuje malá zelená zrníčka, která ovšem nebarví a hned se rozetřou. Jsem s ním spokojená jen mi přijde, že je až moc naparfemovaný, ale to je pouze můj názor.
Velikost: 200ml
Cena: nyní je v akci za 219 Kč

Tady je pohled z vrchu. Jsou tam i trochu vidět ta zrníčka.
A tady pohled na celý krém včetně etikety :)

Tělové mléko Dove

2. května 2011 v 10:52 | Ellie
Ahoj lidi,
můj úplně první článek bude o tělovém mléku Dove "go fresh". Je to jedno z nejlepších tělových mlék, které jsem kdy mělo. Krásně se roztírá, nejste po něm celé ulepené a navíc jako bonus opravdu nádherně voní. Já osobně jsem ho kupovala v DM a stál něco málo přes stokorunu :)
Velikost: 250 ml

 
 

Reklama